Katalogu indirmek için lütfen tıklayın...

Endüstriyel toz ve granül malzemeleri, gıda ve yem ürünlerini depolamak, dolum ve dozajlama gibi üretim proseslerinde hammadde ve mamül silosu olarak kullanmak amacıyla üretilmiş uzun ömürlü, dayanıklı, hafif ve bakım ihtiyacı olmayan silolardır.
3,5 m3 ‘ten 52 m3 ‘e kadar birçok farklı kapasitede üretildiği gibi, pnömatik yükleme, vidalı konveyör ile yükleme, sabit veya esnek vidalı konveyör ile boşaltma, ürüne ve uygulamaya gore birçok farklı aksesuarları ile komple sistemler kurulabilmektedir.

Avrupa standartlarına gore üretilen silolar, son derece yüksek mekanik mukavemete ve termal dirence sahiptir. Dolayısı ile gece ile gündüz arasında oluşan sıcaklık farkının meydana getireceği yoğuşma bu silolarda oluşmaz, ürünler nemlenerek bozulmaz, silo çeperlerine yapışarak akışkanlığını kaybetmez.

Fiber glass silolar endüstriyel alanların dışında özellikle tarım ve hayvancılıkta özelliklerinden dolayı yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Küçük ve büyük baş hayvan çiftliklerinde, tavuk çiftliklerinde, yem hazırlama tesislerinde dayanıklı, bakım gerektirmeyen, içindeki ürünü nemlendirip bozmayan ve her uygulamaya cevap verebilecek yükleme-boşaltma aksesuarları sebebiyle stok ve üretim siloları olarak tercih edilmektedir.


Kompozit siloların diğer avantajlarından bazıları şöyle sıralanabilir :

  • Modüler ve hafif olduğundan nakliyesi ucuzdur, bir tırda 10’larcası taşınabilir.
  • Montajı kolay ve hızlı bir şekilde yapılır, çok pratiktir.
  • İç yüzeyi son derece düzgün ve kaygandır., ürün akışkanlığı sağlar. Istenirse içi ve dışı ayrıca istenilen renge boyanabilir.
  • Ön yüzeyinde şeffaf bar sayesinde ürün seviyesi gözlenebilir.
  • Çok iyi yalıtılmıştır, dış ortamda kullanılabilir. Içine su, toz, nem almaz.
  • Taşıma ayakları galvaniz ve standarttır. Bir ayağı pnömatik doldurma için farklı yapılır.

Model ve kapasitelerine bağlı olarak silo gövdeleri 2-3-4 parçalı, aynı şekilde taşıma ayakları da 3 ve 4 adet olmaktadır. Modüler yapı tek bir araç ile birçok silonun taşınmasına ve nakliye maliyetinin düşmesine olanak sağlar.

40 yılı aşkın tecrübesi ile CTS fiber glass teknolojilerinde en uygun malzemeyi en doğru şekilde kullanarak gıdaya uygun silolar da üretmektedir. Bu silolar son derece sağlam ve güçlü yapıdadır. Eskimez ve yıpranmaz. Çok iyi ısı yalıtımı vardır ve mekanik direnci çok iyidir. Tüm iç vida ve plakaları ile doldurma boruları paslanmaz malzemedendir. Fiberglass malzemesi en iyi kalitedir ve dolgu malzemesi gıdaya uygun kullanılmaktadır. İç boyası yüksek kayganlıkta ve gıda standartlarına uygun özelliktedir. Özel üretimleri arasında un, şeker, tuz yanında süt siloları, su siloları, asfalt siloları bulunmaktadır.


Esnek PVC Spiral Konveyör;

Silo koniğinin altına monte edilmiş paslanmaz yapıda, sürgülü kapaklı, spiralin yataklanarak bağlandığı motor başlığı bulunmaktadır. Yağmurun doğrudan etkisini ortadan kaldıran fiberglas şemsiye bulunmaktadır. Spiral vidalar çap:44 ten150 mm’ye kadar çok farklı çap ve uzunluklarda imal edilebilirler.

Sabit Vida Konveyörler;

Tamamen sıcak daldırma galvaniz malzemelerden üretilir. Motoru her türlü dış etkenlerden koruyan koruması vardır.Farklı çap ve uzunluklarda, ayrıca uygun konik altı aksesuar seçilerek farklı açılarda, amaca uygun sabit vidalar yüretilmektedir. Dozajlama vidası, yem karma yükleme vidası, yem veya hammadde besleme vidası olarak kullanılabilmektedir.

Sarsak ve Vibrasyon Motoru;

Özellikle un, şeker, deterjan gibi malzemelerin akışkanlığını homojen hale getirmek amacı ile sarsak (roto-flow) ünitesi monte edilir. Kapasiteye uygun çıkış ağzı ve konik açısı seçilebilir.

Seyyar veya Sabit Doldurma Vidası;

En önemli ve kullanışlı aksesuarlardan biridir. Ihtiyaç duyulan kapasiteye uygun çap ve uzunlukta imal edilir. 70 derecelik açıya kadar dolum yapabilir. Boyları 3-4 metreden 12-13 metreye kadar çıkabilir. Motoru üzerinde ve koruma kapaklıdır. Kendi üzerinde ürün alma bunkeri vardır.

Tartım Ünitesi;

Özellikle dozajlama, yemleme, dolum ve üretim hatlarında siloların tartımına ihityaç vardır. Kendi özel montaj aparatı ve yük-hücreleri vardır. Amaca uygun ağırlık göstergesi silo veya siloların ağırlıklarını gösterir veya control eder.Dış ortamda çalışacak şeilde üretilirler.

 

 

© Copyright 2016 TEMPA TEKNİK.