Tempa Teknik, kurulduğu günden beri müşterilerine yenilikçi, kaliteli ve verimliliklerini arttıran ürünler sunmayı misyon edinmiştir.

1996 yılında Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde terazi-baskül satışı ve teknik servis hizmeti veren bölgesel bir firma olarak kurulmuştur.

2000 yılında Lüleburgaz Şube olarak devam etmiş, merkezini Tekirdağ Çorlu ilçesine taşıyarak bölgesini genişletmiş ve bölgedeki tekstil, deri ve kimya sektörüne daha yakın hizmet etmeye başlamıştır.

2004 yılına kadar birçok sektörde dolum, tartım, dozajlama ve etiketleme konularında özel çözümler sunmuş ve PLC destekli otomasyon projeleri gerçekleştirmiştir. Edindiği tecrübelerle dolum makineleri, özel tartım sistemleri ve otomatik etiketleme sistemleri tasarlayarak üretimine başlamıştır.

2006 yılında profesyonel olarak tartım ürünleri teknik satışı ve servis hizmetleri, özel tartım çözümleri ve makine imalatı yanısıra özellikle tarım sektöründeki tartım ihtiyaçlarını karşılamak üzere İtalyan LC Pese firması ile işbirliğine başlamış, pin tipi loadcell ve rasyonlu yem karma indikatörlerinin ithalatına başlamıştır.

2010 yılına kadar sektörel ürün ve çözümlerini geliştirerek Türkiye çapında satışına başlamıştır. Tekstil için özel tartım masaları ve etiketleme entegrasyonları, kimya ve gıda sektörü için dolum ve dozajlama sistemleri, deri için yüksek dayanımlı tartım cihazları süt sektörü için Tem markası ile özel süt baskülleri, hayvancılık sektörü için yem karma tartım sistemleri gibi birçok yenilikçi ürünü müşterilerine doğru ve kaliteli bir şekilde sunmuştur.

2012 yılında Türkiye ihtiyaçları doğrultusunda yurtdışı firmalarla işbirliğini arttırarak ülkemize bilgi ve teknoloji transferi sağlamayı amaçlamış, bu konuda çalışmalara başlamıştır.

2013 yılı başından itibaren LC Pese ( yem karma tartımı, araç üstü tartım,-İtalya) firmasının yanısıra Dinamica Generale (yem karma tartımı, beton mikseri tartımı-İtalya), Sense-Tech ( araç üstü limitleme sistemleri-Danimarka), Dimma ( araç üstü tartım, kontrol ve GPRS sistemleri-İtalya), CTS CalvinSilos ( kompozit silo ve yemleme sistemleri-İtalya) firmalarının Türkiye temsilcisi olmuştur.

© Copyright 2016 TEMPA TEKNİK.