Kimax tartım sistemi, hassasiyet, kontrol ve özgürce çalışma için tasarlanmıştır. Neredeyse tüm kamyon, dorse, römork ( treyler), çöp ve atık toplama araçlarına marka, model ve yaştan bağımsız uygulanabilir veya yeni araçlar için özel üretilebilir. Her akstaki yükü veya aracın toplam yükünü gösterebilir, yazıcı çıktısı verebilir, ayarlanan maksimum yükte ikaz verebilir, hatta aşırı yükte hidrolik sisteminize kumanda ederek durdurabilir.Maksimum yükte %1-2 doğruluk verir. Kimax Tartım Sistemi'nin hassasiyeti ve özellikleri ihtiyacınızı karşılamak üzere tasarlanmıştır. Yükünüzü bilebilir, aşırı yüklemenin aracınıza zarar vermesini ve ağır cezalar ödemenizi engelleyebilir, gereksiz zaman ve emek harcamanızın önüne geçebilirsiniz. Nerdeyse tüm araç üstü tartım sistemlerinden montajı daha kolay ve maliyeti daha düşüktür.

Kimax1, aks ağırlıklarının basit ve kesin şekilde ayrı ayrı veya grup olarak gösterilmesini sağlayan bir çözümdür. Her aks grubu ortak bir hava girişinden ölçülebildiği gibi süspansiyon havası bölünerek çift hava girişi üzerinden de ölçüm yapılabilir.

 

Kimax2, ihtiyaca göre araç toplam ağırlığı, yük ve her bir aks basıncı bilgilerini detaylı bir şekilde sağlayabilir. Kimax2 ayrıca, kayıt için tartım etiketi verebilir. Çok süspansiyonlu sistem kombinasyonlarını sağlamak üzere daha fazla seçenek sunmaktadır. Her aks grubu ortak bir hava girişinden ölçülebildiği gibi süspansiyon havası bölünerek çift hava girişi üzerinden de ölçüm yapılabilir. Mekanik süspansiyonlarda aracın aks yaylarına tek veya çift olarak monte edilen özel SG sensörleri ile ölçüm yapılır. Karma süspansiyonlarda hava ve SG sensörleri kombineli olarak kullanılır.

© Copyright 2016 TEMPA TEKNİK.